Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
Po - Ne: 11:00 - 23:00

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.czStěnahk.cz na Facebooku
Úvod » Články » Diskusní témata » Montane palčáky Prism Mitt

Montane palčáky Prism Mitt

Montane palčáky Prism Mitt

Montane palčáky Prism Mitt


To, že zrovna těmto rukavicím věnuji pozornost má důvod, rozhodla jsem se až po skialpovém výletě, kdy mi pravděpodobně zachránily prsty. Ale o tom až později.

 

Palcové rukavice Prism Mitt jsou výrobkem Britské firmy Montane. Vnější materiál je PERTEX PrimaLoft® s úpravou DWR - Durable Water Repellent - vodoodpudivý materiál. Kapky vody či sněhové vločky se mění na kapičky a ihned odtékají z povrchu. Díky této úpravě zůstávají rukavice i v nepříznivém počasí suché a hřejí. Výplň rukavic je Primaloft Gold a ten zajišťuje super hřejivost. Podšívka rukavic je z česaného mikrofleecu, díky kterému je odváděný pot do vyšší vrstvy a rukavice jsou velice příjemné na dotek. Kolem zápěstí je všitá elastická manžeta, která chrání ruce před větrem, zapadnutím sněhu a podobně. Dokonce mě překvapilo, že pokud nemáte telefon v žádném jiném obalu, tak jde ovládat i v rukavicích, pomocí zesílené nášivky na palci. Rukavice jsou velmi lehké a rychleschnoucí. Prodávají se ve velikostech S-XL v černé barvě. Já mám velikost L a má cca 56g. V neposlední řadě se prodávají i s obalem, kdy jste schopni je zabalit do velmi malého válečku.

Rukavice používám krom zimního období na skialpy, běžky či pěší výlety i na podzim a na jaře na kolo.

Samozřejmě nic není nesmrtelné, tak lze funkci rukavic částečně oživit impregnací, já

používám STORM.

Tyto rukavice se dělají i ve variantě prstové.

 

A jak to bylo s těma prstama?

Jedno sobotní ráno jsme vyrazili na skialpy do Pece. Příjezd byl za poměrně silného deště,

mlhy a šesti stupňů nad nulou. Hmm když už jsme tu tak půjdeme. Oběhnout si trasu NTP 19 nemělo být nic co by nám rozhodilo sandál. Lyže jsme nasadili na spodní stanici lanovky na Hnědý Vrch a šlapali mlhou hore. Vítr velice rychle zesiloval a teplota rapidně klesala i když nahoře stále pršelo. Na základě mlhy a neoznačené sjezdovky jsme přejeli odbočku a trochu se ztratily. No není pořádný vejlet dokud nezakufruješ, že jo. Déšť? Řekla bych že regulérně chca**o a vítr foukal tak, že když jsme natáhli ruce tak jsme prostě jeli. No během toho všeho už DWR úprava nestačila a měla jsem totálně promočené rukavice, kdy na vrchu začala mrznout krusta. Každopádně i když z rukavic se dala ždímat voda, tak ruce byli stále v teple a v celku velkém komfortu na podmínky co panovaly. Primaloft prostě hřeje i když je mokrý.

 

No a jak dopadla cesta? Nakonec to celé bylo delší než jsme si řekli a i přes nepřízeň počasí

to byl zase parádní skialp. Lepší jak sedět doma.

Život začíná na konci tvé komfortní zóny.

Užívejte života a ruce v teple.
 

Pája

  

Za posledních 30 dnů nikdo nevložil příspěvek do diskuze.

Abyste mohli vkládat příspěvky, tak se prosím zaregistrujte nebo přihlašte.

© 2013-2022, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.