Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
TRVALE UZAVŘENO

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.czStěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Hradecký lezecký pohár 2024

Hradecký lezecký pohár 2024

Jménem oddílu Stěnolezci HK bychom Vás rádi pozvali na dětské lezecké závody, které se konají 7.4.2024 v Hradci Králové v prostorách horolezecké stěny HK.

Vánoční otevírací doba 2023

Vánoční otevírací doba 2023

Podívej se na změny v otevírací době během vánočních svátků!

Report z Otevřených studentských závodů 2023

Report z Otevřených studentských závodů 2023

Listopad a Otevřené studentské závody u nás na stěně, to neodmyslitelně patří k sobě.

Úvod » Články » Diskusní témata » Gasherbrum II - přípravy vrcholí

Gasherbrum II - přípravy vrcholí

Gasherbrum II - přípravy vrcholí

Za pár dní máme odlétat a teprve teď jsme koupili letenky. Hurá? Už ani nevím, poslední dobou neustále řešíme problémy, na které není odpověď – proč nemůžeme do Pakistánu, i když jsme splnili všechno, co chtěli (včetně očkování), proč jsou lety vyprodané, proč se ruší lety,…

Ještě, že tu máme Expedition Club a hlavně Martina. Ten tuto černou práci dělá za nás. A my máme relativní klid.

Začínám balit, jsem zvědav, jak se to všechno vejde do necelých 40kg. Oslovil jsem ale sponzory, díky kterým bych to měl zvládnout.

Péřové vybavení beru od firmy Rab, jsou to minimalisté, ale mají vše důkladně promyšlené, aby to obstálo i při takto náročné akci. Přibral jsem i funkční a civilní oblečení. Jsou to příjemné materiály a perfektně sedí.

Jídlo mám od českých výrobců – dehydratované od AdventureMenu, velice chutné (testovali i moje děti a byly nadšeny). V autě máme neustále nějakou zásobu nejen dehydratovaných, ale i sterilovaných jídel, které jenom ohřejete a jíte. Navíc nemusí být v ledničce, takže je to dokonalé jídlo pro všechny příležitosti.  Energii budu čerpat z Chimpanzee tyčinek (energetické, proteinové) a kaší – ty jsou super, protože stačí zalít studenou nebo vlažnou vodou a může se jíst. Hodnoty a chutě opět skvělé a to je ve vysokých výškách důležité. Mít se na co těšit.

Ležení mi zajišťují Hradečtí specialisté na karimatky- firma Yate. Dneska už toho dělají mnohem více než jen karimatky a tak budu mít i péřový spacák do BC. Mám tak jedinečnou možnost otestovat jeho kvalitu na vlastní kůži. Obdržel jsem i další drobnosti, např. ohřevné pytlíky, které udělají velkou radost v chladných a mrazivých dnech nebo hůlky o které se budu moct opřít, až mi dojde dech.

V neposlední řadě je tu  Hannach, který nám věnoval několik stanů. Budou to naše přenosné domečky do výškových táborů.

 

Jsou tu i další podporovatelé, bez kterých by člověk nemohl ani pomyslet na něco takového. Rodina. Velké dík za podporu a nervy při přípravě a doufám, že strádáni z odloučení jim po výletě dosytnosti vynahradím.

Lezecká stěna v Hradci, můj chlebodárce a podporovatel.

X-iont sportovní výživa, kterou používám při svých dlouhých trénincích.

 

A Aliveguides, agentura vedená certifikovanými instruktory, horskými vůdci, která nabízí jiný pohled na jednotlivé disciplíny outdoorových sportů, která mi také přispěla na moje dobrodružství.

 

Všem vám moc děkuji za podporu a budu se snažit si to pořádně užít. Rád vás budu informovat v průběhu akce, ale i po ní. Mým cílem je se vrátit plný zážitků a to jestli tam bude ta třešnička v podobě vrcholu, mě netrápí.

 

S pozdravem míša

 

 


 

 

 

 

 

 

Za posledních 30 dnů nikdo nevložil příspěvek do diskuze.

Abyste mohli vkládat příspěvky, tak se prosím zaregistrujte nebo přihlašte.

© 2013-2024, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.