Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
TRVALE UZAVŘENO

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.czStěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Report z Hradeckého lezeckého poháru 2024

Report z Hradeckého lezeckého poháru 2024

Dne 7. 4. 2024 se na Horolezecké stěně v Hradci Králové konaly dětské a studentské závody v několika kategoriích.

TESTOVAČKA OCÚN!!!

TESTOVAČKA OCÚN!!!
!Hojahoj všem lezcům a lezkyním!
 
Blíží se testovačka lezeček OCÚN! ČTI DÁL >>>

 

Opravené lezečky jsou tu!!!

Opravené lezečky jsou tu!!!

Právě dorazila nová várka opravených lezeček z Restday! Čti dál...>>

 

Úvod » Lezecká stěna » Popis stěny
Popis stěny

Popis stěny

Popis lezecké stěny

Naše lezecká stěna se svou velikostí řadí mezi největší horolezecké stěny v ČR. Nabízí velmi příjemných 600 m2 lezeckého (horolezeckého) prostoru pro lezení s lanem. V patře budovy se poté nachází boulder, který se svými více než 200 m2 plochy dotváří ideální lezecké prostředí. Na celkové výměře více než 800 m2 si jistě každý horolezec vybere cestu, která bude odpovídat jeho lezeckým schopnostem, ať už se jedná o naprostého začátečníka nebo o ostříleného lezce.
 
Najdete zde několik sektorů s různým stupněm sklonu lezecké stěny od naprosto kolmého až po velmi převislé. Komu by i velký převis byl málo, může využít horolezecký strop, který je taktéž osazen chyty. Koho by lezení po chytech omrzelo, může si vyzkoušet lezení spár, které nabízíme hned dvě. Můžete také vyzkoušet "sokolíka" a ti z vás, kteří si chtějí připadat jako venku, na opravdové skále jistě využijí lezení po struktuře.
 
Pokud nemáte zrovna lezeckého partnera, můžete se uchýlit na boulder, kde Vaši kreativitu a lezecký um prověří široká nabídka bouldrových problémů.
 
Naší libůstkou na lezecké stěně v Hradci Králové je lezení po průhledné části stěny, skrze kterou může každý při příchodu do šaten pozorovat dění na stěně. Samozřejmostí je pro nás mimo jiné vyhřívaná podlaha, klimatizace a kvalitní nasvícení celého lezeckého prostoru.
 
Na boulderu na Vás čeká příjemné překvapení v podobě krápníku, který je svým provedením raritou nejen mezi boulderovkami.
 
Pro ty z Vás, kteří chtějí intenzivně trénovat, jsme do nabídky zařadili také campus board, takže od nás budete zaručeně odcházet naprosto bez sil.
 
Areál horolezecké stěny v Hradci Králové však nenabízí pouze možnost příjemného polezení s přáteli, uvnitř objektu se nachází také prodejna outdoorového vybavení s velkým výběrem outdoorového oblečení, batohů pro volný pobyt v přírodě,lezeckých bot, trekových bot a dalších sportovních horolezeckých potřeb. K dispozici je taktéž nekuřácká restaurace, kde můžete doplnit energii po podaných výkonech.
 
 ještě několik informací, pokud se k nám chystáte. Stěna se nachází poblíž hypermarketu Tesco na Brněnské (bývalý Carrefour), kam vás dovezou autobusové linky číslo 1 a číslo 2. Vaše výstupní stanice pak nese jméno Futurum. Pokud pojedete autem, můžeme vám poskytnout vlastní parkovací prostory v areálu stěny. A na konec informace pro milovníky GPS: souřadnice naší stěny jsou 50°11'54.052"N, 15°50'44.332"E.
 
Personál Lezecké stěny se těší na Vaši návštěvu!!!

Fotografie

© 2013-2024, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.