Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
TRVALE UZAVŘENO

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.czStěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Report z Hradeckého lezeckého poháru 2024

Report z Hradeckého lezeckého poháru 2024

Dne 7. 4. 2024 se na Horolezecké stěně v Hradci Králové konaly dětské a studentské závody v několika kategoriích.

TESTOVAČKA OCÚN!!!

TESTOVAČKA OCÚN!!!
!Hojahoj všem lezcům a lezkyním!
 
Blíží se testovačka lezeček OCÚN! ČTI DÁL >>>

 

Opravené lezečky jsou tu!!!

Opravené lezečky jsou tu!!!

Právě dorazila nová várka opravených lezeček z Restday! Čti dál...>>

 

Úvod » Akreditované kurzy » Instuktor/Instruktorka lezení na skalách

Instuktor/Instruktorka lezení na skalách

Nabízíme dvě možnosti jak se stát Instruktorem lezení na skalách:

1. Přípravný kurz  + Zkouška profesní kvalifikace

2. Zkouška profesní kvalifikace

 

Obě varianty směřují k získání osvědčení profesní kvalifikace kód: 74–034-M a pak  můžete požádat o vydání živnostenského listu pro poskytování tělovýchovných služeb.

 

1. Přípravný kurz + Zkouška profesní kvalifikace

Kurz je zakončen zkouškou profesní kvalifikace a je určen pro průvodce cestovních kanceláří, pro pedagogické pracovníky, provozovatele soukromích horolezeckých škol, vedoucí a instruktory v horolezeckých oddílech, kteří nemají dostatečné znalosti a dovednosti pro tuto kvalifikaci. A je vhodný pro všechny lezce, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti v oblasti sportovního a tradičního lezení.

Absolvent kurzu obdrží osvědčení Instruktor/Instruktorka lezení na skalách dle zákona č. 179/2006 Sb o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, po jejímž úspěšném složení můžete požádat o vydání živnostenského listu pro poskytování tělovýchovných služeb.

 

Lokace: ČR , Vysočina, Český kras
Termín:   11.dubna. - 14.dubna 2024

                25.dubna - 28. dubna 2024 

                zkouška 15. - 16. června 2024  dvě volná místa

               Cena: kurz 6000,- + zkouška 5500,-

cena neobsahuje dopravu, ubytování a stravu

Náplň kurzu:

 Absolvent kurzu bude schopen poskytnout první pomoc ve skalním terénu včetně záchranných lanových technik, bude znát metodickou řadu pro bezpečné vedení výuky lezení na skalách až po vícedélky, štandy a činnosti na nich, lezení po vlastním jištění, uzlování  a mnoho dalších potřebných dovedností.

Požadované znalosti, dovednosti a techniky jsou velmi detailně definované v kvalifikačním a hodnotícím standardu na https://www.narodnikvalifikace.cz/…ici-standard

 

Přihlášky: nutno se přihlásit do 10. dubna 2024 na přípravný kurz, ke zkoušce 25. května 2024

e-mailem na ridermisa@seznam.cz. Následně Vám bude zaslán přihláškový formulář k vyplnění údajů požadovaných Ministerstvem.

Více informací na horolezecké stěně u Mgr. Michala Veselého.
Kurzy se konají za minimálního počtu 7 osob a více osob. Při menším počtu bude záležet na domluvě.

 

 

2. Zkouška profesní kvalifikace

DAP SPORT s.r.o. vypisuje zkoušku profesní kvalifikace Instruktor/Instruktorka lezení na skalách dle zákona č. 179/2006 Sb o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, po jejímž úspěšném složení můžete požádat o vydání živnostenského oprávnění pro vydání živnostenského listu pro poskytování tělovýchovných služeb.

 

Lokace: ČR , Vysočina, Český kras, dle domluvy na přípravném kurzu

Termín: 15. - 16. června 2024  pouze dvě volná místa

Cena: 6000,-/osoba pro 4 a více zájemců (1-3 zájemce je cena 10500,-/osobu)                                        cena neobsahuje dopravu, ubytování a stravu

PŘED ZAHÁJENÍM ZKOUŠKY JE NUTNÉ PŘEDLOŽIT TYTO DOKLADY:

  • občanský průkaz (cestovní pas)
  • potvrzení od sportovního lékaře o zdravotní způsobilosti k výkonu Instruktor/Instruktorka lezení na skalách v rozsahu profesní kvalifikace (viz. „zdravotní podmínky“ povolání v Národní soustavě povolání – http://katalog.nsp.cz/…/102630.html),
  • řádné zdravotní a úrazové pojištění kryjící rizika pohybu v horách po dobu zkoušky
  • na začátku zkoušky proběhne seznámení s BOZP a PO v místě zkoušky.

Vstupní předpoklady – okruhy hodnocení

Požadované znalosti, dovednosti a techniky jsou velmi detailně definované v kvalifikačním a hodnotícím standardu na https://www.narodnikvalifikace.cz/…ici-standard

 

Výstup hodnocení:

Zkoušející hodnotí uchazeče zvlášť pro každou kompetenci a výsledek zapisuje do záznamu o průběhu a výsledku zkoušky. Výsledné hodnocení pro danou kompetenci musí znít „splnil“ nebo „nesplnil“ v závislosti na stanovení závaznosti, resp. nezávaznosti jednotlivých kritérií u každé kompetence.Výsledné hodnocení zkoušky zní buď „vyhověl“, pokud uchazeč splnil všechny kompetence, nebo „nevyhověl“, pokud uchazeč některou kompetenci nesplnil.Při hodnocení „nevyhověl“ uvádí zkoušející vždy zdůvodnění, které uchazeč svým podpisem bere na vědomí.V případě úspěšného složení zkoušky je výstupem Osvědčení profesní kvalifikace Instuktor/Instruktorka lezení na skalách (kód: 74-034-M)

Přihlášky: nutno se přihlásit do 25. května 2024, 

Emailem na ridermisa@seznam.cz. Následně Vám bude zaslán přihláškový formulář k vyplnění údajů požadovaných Ministerstvem pro místní rozvoj a akreditační komisí. Poté Vám zašleme formální Pozvánku k účasti na zkoušce, s řadou doplňujících informací a pokynů.

Covid:

Kapacita každé zkoušky je omezena podle platných nařízení Vlády v oblasti Covid. Při zahájení zkoušky vyžadujeme negativní Covid test (PCR nebo ATG) ne starší než 72 hodin. V průběhu zkoušky pak žádáme o dodržování nezbytných anti-Covid opatření. Návštěva se hlásí dopředu a bude po ní vyžadován PCR Covid test ne starší 72 hodin.

 


 

© 2013-2024, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.