Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
TRVALE UZAVŘENO

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.czStěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Hradecký lezecký pohár 2024

Hradecký lezecký pohár 2024

Jménem oddílu Stěnolezci HK bychom Vás rádi pozvali na dětské lezecké závody, které se konají 7.4.2024 v Hradci Králové v prostorách horolezecké stěny HK.

Vánoční otevírací doba 2023

Vánoční otevírací doba 2023

Podívej se na změny v otevírací době během vánočních svátků!

Report z Otevřených studentských závodů 2023

Report z Otevřených studentských závodů 2023

Listopad a Otevřené studentské závody u nás na stěně, to neodmyslitelně patří k sobě.

Úvod » Kurzy » Průvodcovská činnost horská
Průvodcovská činnost horská

Průvodcovská činnost horská

Projekt na provádění po horách vznikal už v minulém století a vyvíjí se dodnes. Nejedná se o žádné lezecké výzvy, přechody ledovců,  ale o putování po turistických chodnících v horském prostředí.  Jde o souznění  s přírodou,  spojenou s výhledy a odloučením od civilizačních vymožeností.
 

Začátky nebyli jednoduché, konkurence jezdila s plnými autobusy za nelogické ceny a my to chtěli dělat jinak. Chtěli jsme jít cestou „kamarádskou“, s malým počtem účastníků do dodávky, vzdělanými průvodci, kteří budou dbát na bezpečí a prožitek klienta.  Chtěli jsme mít možnost, aby si klient sám vybral svůj cíl, my mu to pomohli naplánovat a dovedli ho k němu. To vše nás posouvalo, ale hlavně sbližovalo. Díky tomu se účastníci vracejí a přibývají.
 

Tady je malá nabídka nejčastějších akcí:

Sněžka – méně známé cesty na nejvyšší vrchol v letních i zimních podmínkách, na východ, na západ, na více dní, opakovaně z jiných dolin.

Dominanty Českého ráje – navštívíme skalní města s jejich dominantami, podíváte se na tyto obry i jinak, než jenom z vyhlídky s možností lezení (s instruktorem skalního lezení)

Přechod Krkonoš – naše nejvyšší pohoří nabízí mnoho: výhledy, samotu, možnost tréninku na velké hory, ukážeme nevšednosti ve dne i v noci, možno i přeběhnout nalehko.

Přechod Jeseníku nebo Beskyd – další velké pohoří, které ukrývá mnoho krás, možno i přeběhnout nalehko.

Tatranská magistrála – to co jsme u nás natrénovali,  můžeme v horách zúročit. Pojďte projít Tatry s možností vystoupat na některé vrcholy (Jahňačí, Slavkovský, Krivaň, …) s následnou relaxací v termálech.

Solná komora – turistika s nádhernými výhledy na jezera, mnoho lanovek ke zkracování nástupů,  lezení ferrat dělá tuto oblast rájem pro outdoorovou duši.

A mnoho dalšího – rádi Vás provedeme po Evropě, ale není problém se podívat do Asie a Ameriky.
 

Pro více informací neváhejte napsat na Info@stenahk.cz nebo se stavte osobně. Cena je závislá na počtu osob, délce a náročnosti programu. Pomůžeme s nákupem vybavení a tréninkem na akci.

Vaše StěnaHK

 

© 2013-2024, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.