Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
TRVALE UZAVŘENO

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.czStěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Report z hradeckého lezeckého poháru 2024

Report z hradeckého lezeckého poháru 2024

Dne 7. 4. 2024 se na Horolezecké stěně v Hradci Králové konaly dětské a studentské závody v několika kategoriích.

TESTOVAČKA OCÚN!!!

TESTOVAČKA OCÚN!!!
!Hojahoj všem lezcům a lezkyním!
 
Blíží se testovačka lezeček OCÚN! ČTI DÁL >>>

 

Opravené lezečky jsou tu!!!

Opravené lezečky jsou tu!!!

Právě dorazila nová várka opravených lezeček z Restday! Čti dál...>>

 

Úvod » Akreditované kurzy » Instuktor/Instruktorka lezení na umělých stěnách

Instuktor/Instruktorka lezení na umělých stěnách

Nabízíme dvě možnosti jak se stát Instruktorem lezení na umělých stěnách

1. Přípravný kurz  + Zkouška profesní kvalifikace

2. Zkouška profesní kvalifikace

 

Obě varianty směřují k získání osvědčení profesní kvalifikace kód: 74–031-M a pak  můžete požádat o vydání živnostenského listu pro poskytování tělovýchovných služeb.

 

 

1. Přípravný kurz + Zkouška profesní kvalifikace

Kurz je zakončen zkouškou profesní kvalifikace a je určen pro průvodce cestovních kanceláří, pro pedagogické pracovníky, provozovatele soukromích horolezeckých škol, vedoucí a instruktory v horolezeckých oddílech, kteří nemají dostatečné znalosti a dovednosti pro tuto kvalifikaci. A je vhodný pro všechny lezce, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti v lezení na umělých stěnách.

Absolvent kurzu obdrží osvědčení Instruktor/Instruktorka lezení na umělých stěnách dle zákona č. 179/2006 Sb o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, po jejímž úspěšném složení můžete požádat o vydání živnostenského listu pro poskytování tělovýchovných služeb.

 

Lokace: ČR Hradec Králové
Termín:  17. - 19. května 2024

Cena: kurz 4000,- + zkouška 4900,-

Náplň kurzu:

 Absolvent kurzu bude znát metodickou řadu pro bezpečné vedení výuky lezení na umělých stěnách, bude předcházet nebezpečným situacím a bude znalý v poskytnutí první pomoci. Bude mít dostatečný zásobník cviků a her pro zahřívání před lezením a kompenzačních cvičení po lezení.

Požadované znalosti, dovednosti a techniky jsou velmi detailně definované v kvalifikačním a hodnotícím standardu na https://www.narodnikvalifikace.cz/…ici-standard

 

Přihlášky: Emailem na ridermisa@seznam.cz do 5. května 2024. Následně Vám bude zaslán přihláškový formulář k vyplnění údajů požadovaných Ministerstvem

Více informací na horolezecké stěně u Mgr. Michala Veselého.
Kurzy se konají za minimálního počtu 4 osob a více osob.

 

 

 

2. Zkouška profesní kvalifikace

DAP SPORT s.r.o. vypisuje zkoušku profesní kvalifikace Instruktor/Instruktorka lezení na umělých stěnách dle zákona č. 179/2006 Sb o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání, po jejímž úspěšném složení můžete požádat o vydání živnostenského oprávnění pro vydání živnostenského listu pro poskytování tělovýchovných služeb.

 

Lokace: ČR, Hradec Králové, Lezecká stěna

Termín: 4. června 2024  (maximální počet účastníku na jeden termín je 5)

             

 Cena: 4900,-/osoba pro 4 a více zájemců (1-3 zájemce je cena 8000,-/osobu)                                        cena neobsahuje dopravu, ubytování a stravu

PŘED ZAHÁJENÍM ZKOUŠKY JE NUTNÉ PŘEDLOŽIT TYTO DOKLADY:

  • občanský průkaz (cestovní pas)
  • potvrzení od sportovního lékaře o zdravotní způsobilosti k výkonu Instruktor/Instruktorka lezení na umělých stěnách v rozsahu profesní kvalifikace (viz. „zdravotní podmínky“ povolání v Národní soustavě povolání – http://katalog.nsp.cz/…/102630.html),
  • řádné zdravotní a úrazové pojištění kryjící rizika pohybu v horách po dobu zkoušky
  • na začátku zkoušky proběhne seznámení s BOZP a PO v místě zkoušky.

Vstupní předpoklady – okruhy hodnocení

Požadované znalosti, dovednosti a techniky jsou velmi detailně definované v kvalifikačním a hodnotícím standardu na https://www.narodnikvalifikace.cz/…ici-standard

 

Výstup hodnocení:

Zkoušející hodnotí uchazeče zvlášť pro každou kompetenci a výsledek zapisuje do záznamu o průběhu a výsledku zkoušky. Výsledné hodnocení pro danou kompetenci musí znít „splnil“ nebo „nesplnil“ v závislosti na stanovení závaznosti, resp. nezávaznosti jednotlivých kritérií u každé kompetence.Výsledné hodnocení zkoušky zní buď „vyhověl“, pokud uchazeč splnil všechny kompetence, nebo „nevyhověl“, pokud uchazeč některou kompetenci nesplnil.Při hodnocení „nevyhověl“ uvádí zkoušející vždy zdůvodnění, které uchazeč svým podpisem bere na vědomí.V případě úspěšného složení zkoušky je výstupem Osvědčení profesní kvalifikace Instuktor/Instruktorka lezení na umělých stěnách (kód: 74-031-M)

Přihlášky: 

Emailem na ridermisa@seznam.cz měsíc před zkouškou. Následně Vám bude zaslán přihláškový formulář k vyplnění údajů požadovaných Ministerstvem pro místní rozvoj a akreditační komisí. Poté Vám zašleme formální Pozvánku k účasti na zkoušce, s řadou doplňujících informací a pokynů.

Covid:

Kapacita každé zkoušky je omezena podle platných nařízení Vlády v oblasti Covid. Při zahájení zkoušky vyžadujeme negativní Covid test (PCR nebo ATG) ne starší než 72 hodin. V průběhu zkoušky pak žádáme o dodržování nezbytných anti-Covid opatření. Návštěva se hlásí dopředu a bude po ní vyžadován PCR Covid test ne starší 72 hodin.


 

© 2013-2024, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.