Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
Po - Ne: 11:00 - 23:00

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.cz

Restaurace:
Tel.: 774 807 774
Email: restauracestena @ seznam.cz

Stěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Trénink síly na skály

Trénink síly na skály

Už to vypadá, že nás pustí mimo okresy....

Hurá na trénink

Hurá na trénink

Základní potřebou lezce je umět...

Letní tábory 2021

Letní tábory 2021

Příměstský tábor je vhodným řešením...

Úvod » Články » Diskusní témata » Hlášení z MUZTAGH ATA 7545m

Hlášení z MUZTAGH ATA 7545m

Hlášení z MUZTAGH ATA 7545m

Sen se stal realitou a současně i minulostí. Byla to nádherná dovolená, plná relaxu, výhledů na hory a místního jídla.

Teď trochu podrobněji, ať vás mohu namotivovat někam vyrazit. Každý skialpinista určitě sní o kopci plném prašanu, sluníčka a pohodovém svezení. A právě to jsem si vysnil o své hoře i já. Začal jsem plánovat už o Vánocích, shánění informací, nabídky cen a v neposlední řadě kamarády – to se ukázalo jako nejsložitější, ale výběr se vyplatil.

 

Moji prioritou byla lehká výstupová trasa a rychlý přístup pod kopec, chtěl jsem si totiž užít hory, ale současně mít dostatek dovolené pro rodinu.  Vybral jsem si čínskou horu v Pamírském pohoří v oblasti Sin-ťiang, obklopenou pouští Taklamakan. Díky tomu tam jsou příjemné teploty v BC (na krátký rukáv) a méně srážek v letním období než tomu bývá na velkých kopcích.

Jasnou podobu to mělo už v dubnu, letenky zakoupeny do Kyrgyzstánu a poté servis od místních agentur. Mikrobusem po zemi do čínského Kashgaru a vesničky Subaš. Dále pěšky do BC s vynáškou pomocí velbloudů. V ceně byl veškerý servis – doprava, ubytování a plná penze. Takže opravdová idylka mohla jen začít.

Studená sprcha v podobě vykloubeného ramena a poranění nervu při nevhodném lezeckém pohybu v Sasku mě doslova uzemnila. Byl měsíc do odletu. Po všech vyšetřeních bylo jasné: zůstat doma na gauči, odpočívat a čekat až se to zahojí. Tady se ukázala síla rodiny a přátel, kteří mě podporovali a motivovali k odjezdu. Ne k výstupu, ale k zážitku z cestování, k odpočinku a času pro sebe (ke cvičení i k přemýšlení).

 

A tak opravdu 23. 6. jsem seděl v letadle a byl připraven na velké dobrodružství. Říkal jsem si, že naděje umírá poslední a měl s sebou potřebné vybavení na kopec, ale na pěšo. Nejsložitější na příjezdu pod kopec byly velmi časté čínské kontroly – bagáže, pasu, otisků a dalších náležitostí. Zde jsme ocenili nepostradatelnost místní agentury, která nás tímto bezvadně provedla.

 

26. 6. jsme s úžasem hleděli jak z pouště vystupuje osamocený zasněžený kopec Muztagh Ata, mohla začít naše aklimatizace - asi zbytečný popisovat chození nahoru a dolů a stavy které přitom člověk zažívá (nejlepší je to vyzkoušet). Ale basecamp byl vždy oázou s usměvavým kuchařem a něčím dobrým k zakousnutí nebo vypití. Na to, že zbytek výpravy neměl zkušenosti s takovými výškami, si počínali velice rozumně a po dobré aklimatizaci si 10. 7. všichni čtyři vyšli na vrchol pro krásné výhledy. Odměnou  jim byl opuštěný vrchol a půl metru prašanu ve sjezdu. Po čtyřech hodinách, co byli na vrcholu, už seděli u mě v BC a popíjeli jsme místní pivko, pálenku a hodovali právě uvařené dobroty. GRATULACE.

 

Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili neustálým popíjením pivka a vyprávěním zážitků.

 

Pokud budete mít chuť vidět a slyšet více, tak určitě v zimních měsících přijedou všichni účastníci k nám na stěnu na promítání.

 

Chtěl bych poděkovat všem, co nás podpořili – rodina, kamarádi a spolupracovníci, solární lampička se opět osvědčila na čtení i na společenské hry ve velkém stanu.              

 

P.S. I když to u mě na vrchol nedalo, ale nijak to neubralo na kráse z prožité dovolené a mohu jedině doporučit skialpinistům mířícím na velké a bezpečné kopce.

Míša


Foto ZDE

 

 

Za posledních 30 dnů nikdo nevložil příspěvek do diskuze.

Abyste mohli vkládat příspěvky, tak se prosím zaregistrujte nebo přihlašte.

© 2013-2021, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.