Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
Po - Ne: 11:00 - 23:00

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.cz

Restaurace:
Tel.: 774 807 774
Email: restauracestena @ seznam.cz

Stěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Trénink síly na skály

Trénink síly na skály

Už to vypadá, že nás pustí mimo okresy....

Hurá na trénink

Hurá na trénink

Základní potřebou lezce je umět...

Letní tábory 2021

Letní tábory 2021

Příměstský tábor je vhodným řešením...

Úvod » Články » Diskusní témata » 9. dětský HIS-maratón

9. dětský HIS-maratón

9. dětský HIS-maratón

V lezecké oblasti HIS v Novém Městě nad Metují proběhl v sobotu 9. června další ročník dětských outdoorových lezeckých závodů s mezinárodní účastí. V HISu jsme mohli přivítat na 50 účastníků s početným doprovodem!!
Krásný letní den s teplotami šplhajícími skoro až ke třicítce přivítal účastníky letošních závodů. Přívalové deště s bouřkami se naštěstí HISu vyhnuly a spadly všude kolem, ten nejbližší na druhé straně Nového Města. Početné startovní pole, které se k nám sjelo doslova z celé republiky a z Polska, se tak mohlo plně věnovat závodění a dalším atrakcím připraveným v areálu HISu. Děkujeme všem, že jste nás v tom opět nenechali!!
 
Děkujeme také našim tradičním partnerům, kteří nám zůstali věrní a díky nimž jsme mohli zachovat atraktivitu závodu na už standardně vysoké úrovni a pro závodníky zajistit dobré zázemí a hodnotné ceny. Děkujeme moc a doufáme ve spolupráci i při dalším ročníku těchto netradičních dětských závodů na přírodních skalách.

Formát závodu jsme letos malinko poupravili a přidali jednu cestu na rychlost. Závodníci tak před sebou měli 7 cest na obtížnost, 1 cestu na rychlost a 2 bouldery. Každá cesta a boulder byly rozděleny na zóny, jejichž dosažení bylo ohodnoceno určitým počtem bodů. Součet bodů rozhodl o celkovém pořadí. Pokud nerozhodl součet, pak se přihlíželo k počtu TOPů, nejtěžší vylezené cestě, počtu pokusů v boulderu a k času cesty na rychlost.


Před závodníky byly cesty v klasifikacích: 4-, 5-,6-, 6, 6+, 7-, 7+,  dva bouldery (lehčí a těžší) a rychlost v klasifikaci 5-. Výběr cest podléhal podmínce, aby si zalezl každý závodník, takže těm namakaným se výběr cest mohl zdát lehký, ale myslím, že se i oni pěkně zapotili v těch těžších liniích. Zejména traverzový boulder a „Opukománie“ za 7+ prověřily i ty nejlepší, jejich "skalp" si odneslo jen pár borců.
Vyrovnaných těžkých cest vhodných pro tyto závody v HISu moc není, a tak si pomáháme různými vyznačenými variantami. Letos jsme využili otevření nového sektoru v „Novém světě“ (u kamenné mohyly), kde jsme připravili jednu zbrusu novou linii.

Překvapením byl klavírní koncert, ktarý si závodníci během lezení mohly vyslechnout.
Ihned po dolezení posledního závodníka proběhlo vyhlášení a předání cen od partnerů závodů, které se jako vždy dostaly na všechny soutěžící. Prvních pět borců z každé kategorie si navíc mohlo vybrat z hodnotných cen připravených volně před stupni vítězů.
 

CELKOVÉ VÝSLEDKY a STUPNĚ VÍTĚZŮ
 
Kdo měl odlezeno, mohl se věnovat dalším radovánkám. Nad řekou byly nataženy dvě lajny, jedna s jistícím lanem a druhá nižší bez… na tu si ale moc borců netrouflo :-) Pro tento den byla opět připravena velká lanová houpačka ukotvená v korunách stromů a se startem z kamenných teras ve svahu pod stěnami. I další stabilní atrakce byly v obležení, lanovka, houpačky, domeček, aj.  Dobrovolné koupání v řece také proběhlo. Dva sudy limči se sice jako loni nevypily, ale přispěly ke koloritu závodu. Oblíbený rošt byl obložen různými pochutinami. Byla káva i nealko pivko pro doprovod. Celý den se nesl v příjemné a uvolněné atmosféře jak u skal, tak v podskalí. A pozitivní ohlasy od účastníků nám potvrzovaly, že tyto netradiční závody na přírodních skalách si našly stálé místo v diářích účastníků. 

Závod by však nebyl bez všech jističů na stanovištích, administrátorek v kanceláři a dalších pomocníků… bylo to celkem 15 lidí. Díky moc přátelé!!

 
 


Tak za rok kamarádi, závodníci a rodičové !! Sejdeme se na jubilejním 10. ročníku a možná bude i překvapení.

Krásné lezecké léto a prázdniny všem malým a mladým lezcům
přeje za HOVRCH

Petr Hacker

REPORT


FOTO a VÝSLEDKY


 

Za posledních 30 dnů nikdo nevložil příspěvek do diskuze.

Abyste mohli vkládat příspěvky, tak se prosím zaregistrujte nebo přihlašte.

© 2013-2021, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.