Kontakt
Otevírací doba
Stěna
Po - Pá: 10:00 - 21:00
So: 10:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 21:00

Prodejna
Po - So: 10:00 - 19:00
Ne: 12:00 - 19:00

Restaurace
Po - Ne: 11:00 - 23:00

Kontakt:
Prodejna a stěna:
Tel.: 495 428 308
Email: info @ stenahk.cz

Restaurace:
Tel.: 774 807 774
Email: restauracestena @ seznam.cz

Stěnahk.cz na Facebooku
Novinky

Trénink síly na skály

Trénink síly na skály

Už to vypadá, že nás pustí mimo okresy....

Hurá na trénink

Hurá na trénink

Základní potřebou lezce je umět...

Letní tábory 2021

Letní tábory 2021

Příměstský tábor je vhodným řešením...

Úvod » Články » Diskusní témata » X-iont sponzorem

X-iont sponzorem

X-iont  sponzorem

X-iont byl jako každý rok, sponzorem letos již 26. ročníku skialpinistického závodu který se konal v sobotu 11. března ve Špindlerově Mlýně. Závod byl pořádán jako Mistrovství České republiky pro rok 2017 a Akademické mistrovství České republiky, 5. závod Českého poháru 2017 a 2. závod Středoevropského poháru. Pořadatelem tohoto závodu byl špindlerovský Ski Alp Club. Na startu, který byl již tradičně v blízkosti sportovní haly VZB na Bedřichově ve Špindlerově Mlýně se sešlo celkem 97 závodníků z Česka, Slovenska a Polska. Závod byl vyhlášen v deseti kategoriích – kadetky, kadeti, junioři, juniorky, muži, ženy, veteráni, veteránky a muži příchozí a ženy příchozí. Kategorie kadetek nebyla obsazena ani jednou závodnicí.

Trať závodu byla již tradičně připravena v oblasti Medvědína. Závodníci stoupali sjezdovkou zvanou „Vodovod“ směrem na Mísečky, kde v půlce trati odbočovali lesním průsekem na vrchol Medvědína a po sundání stoupacích pásů sjížděli směrem do Labského dolu, kde po náročném sjezdu následoval výstup ke Šmídově vyhlídce a následným sjezdem přes Mísečky Vodovodem zpět k odbočce na Medvědín. Kategorie muži a ženy open, kadeti a juniorky pokračovali do cíle u sportovní haly. Junioři, ženy a veteránky absolvovali dvě kola a muži a veteráni celkem tři kola. Trať mužů měřila necelých 20 kilometrů s převýšením cca 1600 metrů. Trať žen a juniorů měřila 13 kilometrů s převýšením 1100 metrů a ostatní kategorie měly trať dlouhou 6,5 kilometrů s převýšením 600 metrů.

Na rychlé trati sváděli boj v elitní kategorii mužů Slováci Jakub Šiarnik a Matůš Danko pronásledováni Tomášem Lichým, Michalem Štantejským a Dominikem Sádlem. V ženách si nejlépe vedla na trati polská závodnice Iwonka Januszyk následovaná s mírným odstupem Karolínou Grohovou a Lucií Luštincovou, které v tomto pořadí dorazily do cíle. Ve veteránech si nejlépe s nástrahami trati poradil Honza Pochobradský, který s téměř čtyřminutovým náskokem dorazil do cíle před Honzou Šámalem.

 

 

Po dojetí do cíle čekalo na soutěžící občerstvení v restauraci U medvěda a následně možnost doplnění iontových nápojů na sportovní hale.

 

Za posledních 30 dnů nikdo nevložil příspěvek do diskuze.

Abyste mohli vkládat příspěvky, tak se prosím zaregistrujte nebo přihlašte.

© 2013-2021, Lezecká stěna - Hradec Králové.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.